středa 6. března 2013

Simple way to beauty

 


Jestliže čekáte nějaký tip na zázračný přípravek, který vás zbaví veškerých problémů a udělá z  pleti přesně tu z reklamy, hned na začátku vás zklamu. Nic takového neexistuje. Pěkná pleť zkrátka něco stojí a nemyslím jen peníze, ale také trochu toho času věnovanému péči o ní a co především, trpělivost. Právě trpělivost může být občas kamenem úrazu, zázraky se zkrátka nedějí přes noc a i sebelepší a sebeluxusnější krém pleť nezlepší během dvou dnů. Jsou dokonce přípravky, které mohou zpočátku stav pleti dokonce zhoršit. Ovšem o tom dnešní příspěvek nebude.

 Každá holka, slečna i dáma ví, že základem je čištění a především pak správné odlíčení. Běhá mi mráz po zádech, když vidím někoho, jak nanáší krém, natož makeup na neodlíčenou tvář. Je přeci logické, že když neodstraníme veškerou špínu, maz, pot a nečistoty, co se na pleti během dne nahromadily, bude to mít následek a i kvalitní, dobře fungující a našemu pleti vyhovující krém nás nezachrání, pokud se nemá šanci k pleti dostat. Samozřejmě jako vše, co se našeho těla týče, určitý vliv mají jak genetické dispozice, tak hormony a stres. Ovšem správnou a důkladnou (nikoliv agresivní) péčí se dá na kvalitě a odolnosti pleti zapracovat.
Problém však nastává v momentě, kdy stojíme před regálem nacpaným všelijakými přípravky, které nám slibují zázraky na počkání, a my se ztrácíme před tíhou všech těch lákavých slibů a barevných lahviček.
Jak tedy poznat co by pro mě bylo vhodné?

Na trhu je nepřeberné množství přípravků určeným k odlíčení a čistění obličeje a dekoltu. Je však potřeba dobře znát typ a potřeby své pleti, ale také ochotu dané produkty používat. Jestliže vám dělá problém se už jen donutit k odlíčení, nejspíš nebude nejvhodnější postup mléko- tonikum, ale bude vám vyhovovat například micelární voda. Skvělou alternativou k čištění může být jemná pěna či emulze, která se dá jednoduše použít ve sprše. U ní však pozor, nemusí být tak důkladná a třeba oční makeup je vhodné dočistit nebo naopak odlíčit oči a zbytek stáhnout ve sprše. Možností je spousta a je jen na vás, co konkrétně vám bude nejvíce vyhovovat a jaký postup na vás bude nejlépe fungovat.


Čistící pěna, gel
Osobně mám pěny a gely velmi ráda a jsou oblíbenou položkou v koupelně, už pro jejich snadné použití. Ráno hupsnu do sprchy, prdnu si do ruky pěnu, nanesu na obličej a během minutky je vše hotovo. Nebo večer odlíčím oči micelárkou a zbytek stáhnu ve sprše. Jednoduché a účinné, jen je důležité vybírat přípravky jemné, nic agresivního co by pleť vysušovalo.


Pleťové mléko
Osvědčená klasika co funguje. Zvláště vhodné pro sušší typy pleti, ale nepohrdne jím téměř jakýkoliv typ. Mléko má za úkol odstranit nečistoty rozpustné v tucích, jako je například smog, prach, ale i makeup. Důležité je však nezapomenout, že po mléku je potřeba pleť dočistit.


Pleťová voda, tonikum
Fungují na dočištění pleti, odstraní nečistoty rozpustné ve vodě. (pot) Jediným, za to podstatným rozdílem mezi vodou a tonikem je ten, že tonikum má adstringentní účinek (stahuje póry), tudíž je obzvláště vhodné na ranní osvěžení a očištění pleti, před nanesením denního krému. (Citlivé jedince, ale může vysušovat či stahovat příliš) Naopak pleťová voda je skvělá na večerní použití, protože obličej dočistí a připraví na nanesení nočního krému. Důležité je, že ani pleťová voda ani tonikum se v žádném případě nesmývají!Micelární voda
Takový pomocník 2 až 3v1. Hybrid mezi účinky pleťového mléka i vody. O micelách se více dozvíte v příštím článku věnovaném speciálně micelárním vodám.

Žádné komentáře:

Okomentovat